Sâmbătă 19 martie 2011, începând cu ora 9:00 va avea loc în cadrul facultăţii noastre un concurs de matematică destinat elevilor de liceu din judeţul Timiş, denumit ETC TM +. Până în prezent 218 elevi şi-au declarat intenţia de a participa la acest concurs, unii pentru a-şi încerca forţele într-o simulare de admitere la facultatea ETc, alţii şi pentru performanţă, rezolvând subiecte suplimentare.
Cu această ocazie vom avea vizite în laboratoarele de profil, întâlniri cu cadrele didactice şi studenţii facultăţii (inclusiv studenţii străini), premieri şi surprize.

Programul preliminar al evenimentului

  • Deschiderea festiva în amfiteatrul D1 –   9.00
  • Concursul de matematica ETc TM+    – 10.00
  • Corectura                                           – 13.00
  • Vizitarea laboratoarelor ETc                – 14.00
  • Decernarea premiilor                           – 16.00

Festivitatea de deschidere va avea ca invitaţi pe:

  • Prof.dr.ing. Nicolae ROBU – Rectorul UPT
  • Prof. Marin POPESCU – Inspector şcolar general
  • Dr.ing. Petru DEMIAN – Reprezentant – Continental Automotive Timişoara
  • Ing. Adrian ŞEBU – Director tehnic, Flextronics Romania
  • Ing. Lucian STROESCU – Reprezentat Alcatel – Lucent Timişoara

Repartizarea pe sali

Sala D1 – lista candidaţilor se găseşte aici 
Sala A101– lista candidaţilor se găseşte aici 
Sala A106 – lista candidaţilor se găseşte aici 

                                                  Premianții concursului ETC TM+

Numele si prenume

Punctaj

Liceul

 Premiul

Pavăl Roxana

128

Liceul Grigore Moisil Timisoara

Premiul I

Toth Ludovic Andreas

120

Colegiul Naţional”Coriolan Brediceanu” Lugoj

Premiul II

De Sabata Carla

108

Liceul Grigore Moisil Timisoara

Premiul III

Traier Cristian

104

Lic. „Al. Mocioni” Ciacova

Premiul III

Prundeanu Alexandru

97

Colegiul National “C.D. Loga”

Mentiune I

Vleja Sebastian

97

Liceul Grigore Moisil Timisoara

Mentiune I

Mastacaneanu Iulia

96

Colegiul National “C.D. Loga”

Mentiune I

Dimcea Cristian

90

Liceul Grigore Moisil Timisoara

Mentiune II

Rosoiu Madalina

90

Liceul Grigore Moisil Timisoara

Mentiune II

Martin Cristina

89

Liceul Grigore Moisil Timisoara

Mentiune II

Szilveszter István

85

Lic. Teor. B. Bartók

Mentiune III

Cioaba Adrian

85

Colegiul National “C.D. Loga”

Mentiune III

Garau Anca

83

Colegiul Națíonal Bănățean

Mentiune III

Ursu Cristina

82

Colegiul National “C.D.Loga”

Mentiune III

Pobega Andrei

82

Liceul Grigore Moisil Timisoara

Mentiune III

 

Proba 1 – simularea admiterii
Subiectele și rezolvările corecte ( doar pentru varianta A) se găsesc aici

Proba 2 – de performanță
Subiectele și rezolvările corecte ( doar pentru varianta A) se găsesc aici

Candidaţii declaraţi admişi în urma simulării sunt listaţi aici.

 

Lista celor 218 candidaţiînscrişi până vineri 18 martie ora 12:00 este:

Timişoara

Colegiul Economic “FS Nitti”

  1. Struţă Alexandru
  2. Vecliuc Adrian
  3. Costescu Alexandra
  4. Boanţă Alin
  5. Nicula Radu
  6. Stere Viorela
  7. Berendi Bianca
  8. Grigorici Ramona
  9. Crişan Ramona
  10. Popuţa Raluca
  11. Costea Claudiu
  12. Şerfezeu Bianca
  13. Chihaia Andrei
  14. Farc Simina
  15. Şveţ Ion
  16. Dinu Alexandru
  17. Cherciov Anemary

 

COL. NAŢ. “ANA ASLAN”

  1. SÎRMON ANDREI
  2. DUMITRAŞ BOGDAN
  3. POPESCU MIHAI
  4. VOICU SILVANA

 

Liceul Grigore Moisil

  1. Adăscăliţei Maria
  2. Andruşcă Ciprian
  3. Ardelean Marius
  4. Avram Codruţa
  5. Balint Bogdan
  6. Belc Ligia
  7. Bordeaşu Dorin
  8. Buie Andrei
  9. Casian Gabriel
  10. Cherecheş-Bolog Denis
  11. Cireşan Laura
  12. Cioată Raul
  13. Ciuclea Beniamin
  14. Costea Bogdan
  15. Cozacu Vlad
  16. De Sabata Carla
  17. Dimcea Cristian
  18. Drăgănescu Alina
  19. Gârteală Lavinia
  20. Ghiniţă Elena
  21. Guţu Andreea
  22. Jugănariu Mădălina
  23. Lulea Elyoha
  24. Lupu Gabriela
  25. Martin Cristina
  26. Medeşan George
  27. Moraru Alexandra
  28. Pavăl Roxana
  29. Peteri Andrei
  30. Pobega Andrei
  31. Poiană Diana
  32. Popa Lucian
  33. Popa Oana
  34. Radu Andra
  35. Recheşan Carmina
  36. Suciu Mirela
  37. Vleja Sebastian
  38. Rosoiu Madalina

 

Gr. Sc. de Posta si Telecom.

  1. Sohoreanu Florin
  2. Gheorghe Daniel
  3. Matis Ovidiu
  4. Baleanu Denis
  5. Ungurianu Alexandru
  6. Magureanu Arthur
  7. Macovei Andrei
  8. Stuhlmuller Cristian

 

Liceul Shakespeare

  1. Mihăileanu Sergiu
  2. Ihoş Salvina Cornelia
  3. Brustureanu Bogdan
  4. Pop Evelyne
  5. Roşu George

 

Colegiul Naţional Bănăţean

  1. RADIVOI SAŞA
  2. NEAG CLAUDIU
  3. CRASMARIU VLAD
  4. GALBINASU MARIUS
  5. PALFI ANDREEA
  6. GARAU ANCA
  7. GANDILA LUCIAN
  8. VALCEANU COSMIN
  9. FISCHER ANE MARIE
  10. KOVACS KARLA
  11. LEICA ANDREI
  12. BANDA MIRCEA
  13. POP LAURA
  14. SIMONESCU MARIUS
  15. CARCIOABA DENISA

 

Liceul Ion Mincu

  1. Jinga  Cristian
  2. Greceanu Radu
  3. Novacovici Raul
  4. Rus Gabriel

 

Liceul Baptist

  1. CIORTUZ  EDUARD FELIX
  2. LUCA SEBASTIAN
  3. ŞOICA VALENTIN- COSMIN
  4. TURC FLAVIUS
  5. MIHALCA MARIAN

 

Liceul Pedagogic „Carmen Sylva”

  1. Dogaru S. Florentin Gabriel
  2. Lăpuşte G. Nicolae Alexandru
  3. Ţaga N. Roxana Anamaria
  4. Cristea I.Silvia Denisa
  5. Dumitru I. Giovana Oana
  6. Fologea D. Eugen Daniel
  7. Telehoi R. Costin Bogdan
  8. Arseni E. Paula Diana

 

Colegiul National “C.D. Loga”

  1. AMBROS CRISTIAN
  2. IELA ALINA
  3. POPESCU MARIA
  4. MUNTEAN ANDRADA
  5. URSU CRISTINA
  6. BEŞLIU DAN CĂLIN
  7. CIOABĂ ADRIAN
  8. GRAPFFEL ROBERT
  9. ICHIM VLAD
  10. LIVADARU DAVID
  11. POPA PETRA
  12. PRUNDEANU ALEXANDRU
  13. ROMÂNU MARIA
  14. ŞERBĂNESCU ALEXANDRU
  15. ACSINTE FLORIN
  16. APETREI AMALIA ALINA
  17. BOTA IOANA GABRIELA
  18. GHEAŢĂ ANDREEA IULIA
  19. JICHICI MANUELA
  20. MARTIN ALEXANDRU BBOGDAN
  21. HALUNGA MARIUS EDUARD
  22. MASTACANEANU IULIA
  23. VILCINSCHI AUREL SIMIN
  24. LAZĂR CLAUDIU
  25. LICHIARDOPOL ANDREEA
  26. VOICU LAVINIA
  27. VIDONI DAN
  28. BRADEA RĂZVAN
  29. GORDUNA SERGIU

 

GRUP SCOLAR DE INDUSTRIE ALIMENTARA

  1. GLAVAN ELENA
  2. TODOS PETRU
  3. BUGARIU MARIO SEBASTIAN
  4. BUNZIAC DENISA
  5. GHERGUSI ALEXANDRU
  6. SOLOMON VICTOR
  7. FLOAREA GEANINA MARIANA
  8. SPATARU TATIANA
  9. SPATARU ANGELA
  10. TABERT VASILICA
  11. MEREUTA CLAUDIA
  12. VIDA ALINA NICOLETA
  13. BENZAR MARIUS DANIEL
  14. LOZNEANU TIBERIU LAURENTIU
  15. GHIBERSA CRISTINA MIHAELA

 

LIC.TEORETIC ,,J.L.CALDERON”

  1. GOLOGAN MARIUS
  2. RETEZAN ADRIAN
  3. SPIREA ALINA
  4. VINGAN RĂZVAN

 

LICEUL TEOL.PENT. LOGOS

  1. BIVOL  C. NARCIS-ELISEI
  2. BOSTIOG P. AURORA ADRIANA
  3. CIUREAN N. ALIN IONUT
  4. DABICA M. DANIEL
  5. FILIP I. ALEXANDRA LUMINITA
  6. GIORICI M. IASMINA
  7. ICLEANU N. MIHAI
  8. MICLAUS T. COSMINA
  9. MICLE S. AVRAAM
  10. MORAR M. TABITA
  11. NEAGU MARIAN
  12. NECHITA V. IOAN
  13. PETROVAI   MANUELA
  14. SZENUKA V. MIHAI IOSIF
  15. VECIUNCA  I.OANA ESTERA

 

Colegiul teh. H. Coanda

  1. BISTRAN PATRICIA
  2. GHENCIU ROBERT
  3. GHEORGHITA MIHAI
  4. HELLER ADRIAN
  5. HOLIARTOC FLAVIUS
  6. HARTUP AQNTOANELA
  7. IUGA BOGDAN
  8. MARC MIIHAELA
  9. MORAR MIHAELA
  10. MUNTEAN SORINA
  11. POPESCU FLORIN
  12. ZANFIRESCU-CIANCIULLI EMANUEL

 

Lic. Teor. B. Bartók

  1. Dudás Péter
  2. Szabó Zsolt
  3. Szilveszter István

 

COLEGIUL TEHNIC “EMANUIL UNGUREANU”

  1. VENTER  NICOLETA
  2. DURA CAMELIA
  3. BOGDAN ADRIAN
  4. SINKO RAUL
  5. SEMENIUC SERGIU
  6. ROGOBETE CORRADO

 

Liceul Ferdinand

  1. GURZU ANDREI
  2. KIS STEFAN
  3. MALTRING CRISTOPHER
  4. MARCHIS COSMIN
  5. TANASIE FLORIN

 

Lic.Teoretic N. Lenau

  1. Bonchis Oana
  2. Chirita-Mihaila Marius
  3. Lobont Luca
  4. Lovasz Evelyn Astrid
  5. Negrea Andreea
  6. Baicu Adrian
  7. Jiglau Raluca

 

Lugoj

Colegiul Naţional”Coriolan Brediceanu”

  1. CATRINOI  ANDREI
  2. GRUESCU  EUSEBIU
  3. BALINTE BOGDAN
  4. MIRCU  ALEXANDRU
  5. TOTH  LUDOVIC  ANDREAS

 

Recaş

Liceul Teoretic

  1. Csiki Monika
  2. Becheru Daniel

 

Făget

Liceul Teoretic „Traian Vuia”

  1. Alexander Ionela
  2. Dumitrescu Daniel
  3. Hîrzoiu Alexandru
  4. Lăzărescu Lucian
  5. Miclea Adelina

 

Buziaş

Liceul Teoretic

  1. Moraras Raluca
  2. Hudrea Diana
  3. Robu Silviu
  4. Dandu Andrei
  5. Puscas Madalina

 

Ciacova

Lic. „Al. Mocioni”

  1. TRAIER CRISTIAN